Otevřít menu
penzion Holín
penzion Holín
Email ubytování Český ráj Rezervace ubytování Jičín Facebook ubytování Český ráj |

Zřícenina hradu Trosky

Bezesporu jednou z nejznámějších dominant Českého ráje je zřícenina hradu Trosky 17km, jejichž monumentální siluetu věží Panny a Baby dokáže pojmenovat téměř každý. Provoz hradu je individuální a z vyhlídky, která je na věži Baba, je za dobrého počasí vidět Turnovsko, Jičínsko, Mladoboleslavsko a při výborném počasí i Prahu, České středohoří, Jizerské a Lužické hory i Krkonoše.

Zámek Humprecht

Další nepřehlédnutelnou historickou památkou je zámek Humprecht 14km. Tato kruhová stavba v sobě ukrývá 16 metrů vysoký akustický sál s 6-8 vteřinovou mnohonásobnou ozvěnou. Slyšet zpěv v tomto prostředí je velkým zážitkem nejen pro hudební nadšence.

Zámek Sychrov

Určitě se zajeďte podívat na nádherný novogotický zámek Sychrov 32km, tuto krásnou romantickou stavbu můžete navštívit celoročně, včetně pondělků, které bývají dnem, kdy jsou památky zavřené. Netradiční noční prohlídky, pořádané koncerty i ukázky sokolnictví nadchnou nejednoho návštěvníka.

Zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec 28km je téměř součástí města Turnova, které je s Jičínem jedno ze dvou největších a nejnavštěvovanějších měst v Českém ráji. Na Hrubém Rohozci naleznete zámek, jenž je obklopen nevelkým parkem v anglickém stylu. Jeho součástí jsou vzácné stromy, sochy světců z 18.a19.století a uměle vytvořená jeskyně nad skalním srázem. Nedaleko od zámku leží rohozecký pivovar, kde je možné nejen ochutnat zlatý mok, ale též se zde pořádají exkurze pro skupiny.

Hrad Kost

Kost 16km je jedním z posledních zbudovaných hradů na území naší republiky v období středověku. Jde o velmi zachovalou a krásnou památku, která je zasazená do pohádkové krajiny kaňonovitého Údolí Plakánku, jenž se stáčí kolem říčky Klenice a lemuje pískovcové skály a borové lesy. V letních měsících probíhá v hradních prostorách bohatý dobový program.

Zámek Dětenice

Na zámku Dětenice 23km je umístěna sbírka zbraní, trofejí a obrazů. Součástí zámku je i středověká krčma, která nabízí jedinečný gastronomický zážitek a k tomu nezapomenutelné prostředí.

Zámek Staré Hrady

Zámek Staré Hrady 18km nabízí tři prohlídkové okruhy. První s podtextem: jak se žilo za císaře pána Františka Josefa I. představuje život prostých lidí, měšťanů a šlechty v období vlády habsburské monarchie. V druhém a třetím okruhu ožívá na 350 pohádkových postaviček, skřítků a strašidýlek.

Zřícenina hradu Kumburk

Zřícenina hradu Kumburk 14km je volně přístupná vyhlídková věž, ze které je krásný výhled na Český ráj a na Krkonoše. Nedaleko se nachází i zřícenina hradu Bradlec 11km, který byl v 16.století připojen ke kumburskému panství, hrad je od té doby pustý.

Zřícenina hradu Valdštejn

Zřícenina hradu Valdštejn 24km je romantickým poutním místem, kterému dominuje barokní kostel svatého Jana Nepomuckého. Vstupní brána za kamenným mostem je osazena sochami.

Zámek Hrubá Skála

Zámek Hrubá Skála 20km stojí na okraji skalního masívu ve výšce 20m. V současnosti je využíván jako hotel, avšak veřejnosti je zpřístupněno nádvoří a hlavní vyhlídková věž. V letních měsících je nádvoří plné rytířů, kejklířů, hudebníků i tanečnic, což Vás vtáhne do doby středověku. V zámeckém parku je sportoviště, které nabízí například lukostřelbu či slaňování.

nahoru