Otevřít menu
penzion Holín
penzion Holín
Email ubytování Český ráj Rezervace ubytování Jičín Facebook ubytování Český ráj |

Dětské hřiště 300m od penzionu

ubytování Jičín
ubytování Jičín

Jičínsko

Jičín 2km je městem, které má velmi blízko k našim nejmenším. Pohádky Václava Čtvrtka a jeho Rumcajs, Manka a Cipísek provází dětské generace již několik generací. Navštívit můžete se svými dětmi přímo v Jičíně Rumcajsovu ševcovnu, která je v domku u Valdické brány a Muzeum hry včetně interaktivní galerie Rumcajsův svět Radka Pilaře. Od našeho penzionu je severně na dohled 2km vrch Brada, kde se nachází Rumcajsova jeskyně. Každý rok druhý týden v září probíhá dětský festival Jičín město pohádky. Tyto dny je Jičín plný pohádkových postav, divadélek pro děti, dílniček a jiných aktivit spojený s dětským světem.

Šťastná země Radvánovice

Šťastná země 19km je netradiční park s obrovským množstvím vyžití pro děti všech věkových kategorií. Atrakce jsou vyrobeny z přírodních materiálů a šetrné k životnímu prostředí. Zdejší Geopark nabízí dobrodružno-poučnou stezku s interaktivními prvky, vlastní ZOO, dřevěnou repliku hradu Trosky v měřítku 1:5, více jak stovku houpaček a prolézaček, trpasličí vesničku, vodní klouzačku, airsoftovou střelnici, aquazorbing, starodávná řemesla i závěsné lanové prvky nad bažinatým terénem.

Staré Hrady

Zámek Staré Hrady 18km nabízí tři prohlídkové okruhy. První, s podtextem jak se žilo za císaře pána Františka Josefa I., představuje život prostých lidí, měšťanů a šlechty v období vlády habsburské monarchie. Ve druhém a třetím okruhu ožívá na 350 pohádkových postaviček, skřítků a strašidýlek.

Vzdálenější okolí

Zábavní Centrum Babylon Liberec 25km nabízí širokou škálu možností jak strávit volný čas, užít si spoustu zábavy i chvíle odpočinku pod jednou střechou. Mezi nejoblíbenější patří: aquapark, laser show, iQpark, lunapark, laser game, 4Dkino a laser shot.

bližší informace

TOBOGA Tongo v Hradci Králové 52km je zábavním parkem pro celou rodinu. Přináší dětem možnost prožít za každého počasí den plný zábavy, pohybu a aktivního odpočinku. Zaujalo nás, že pro dospělé je tu čtenářský koutek, který umožní rodičům v klidu dohlížet na dětské hry.

bližší informace

ZOO

Zoologická zahrada Liberec 49km je nejstarší ZOO na území bývalého Československa. Byla založena v roce 1919, nicméně první počiny byly zahájeny již na začátku 20. století. Na ploše 14 ha můžete vidět až na 160 druhů zvířat ze všech kontinentů. Okruh areálem měří 1,8 km a to je přiměřeně dlouhá pěší trasa i pro školková dítka. V zoo mají mimo úžasných zvířat i občerstvení, relaxační zóny, atrakce pro děti a samozřejmostí je obchod se suvenýry.

bližší informace

V těsné blízkosti areálu zoo se nachází liberecká Botanická zahrada, která je v provozu více jak 120 let a je též jednou z nejstarších v naší republice. Starají se tu o nejpestřejší soubory exotických rostlin v deseti různě velkých expozičních pavilonech.

bližší informace

ZOO ve Dvoře Králové 44km nabízí nevšední zážitky v podobě moto i pěší opravdové Safari mezi volně se pohybujícími stády zvířat a jediné Lví safari ve střední Evropě. Z jejich pestré nabídky jsme pro Vás vybrali třeba projížďku večerním safari následovanou africkou večeří.

bližší informace

nahoru