Otevřít menu
penzion Holín
penzion Holín
Email ubytování Český ráj Rezervace ubytování Jičín Facebook ubytování Český ráj |

Prachovské skály

Prachovských skalách 2,5km můžete využít dvou turistických okruhů, kde Vás hustá síť turistických značek provede roklemi, stržemi, úžlabinami, po vršcích pískovcových skal s vyhlídkami a kouzelnými zákoutími. Uprostřed skalní oblasti se nalézá přírodní koupaliště Pelíšek a Turistická chata, v severozápadní části narazíte na skalní hrad Pařez. Skály mají nejstarší lezeckou historii v naší zemi.

-Velký okruh: vás seznámí s množstvím zajímavých míst Prachovských skal a je nejatraktivnější a nejzajímavější cestou skalními masívy.

-Malý okruh: je asi 1,5 km dlouhý,vede nádherným prostředím Císařské chodby a najdete zde dvě vyhlídky.

Jičín a okolí

Jičín 3km je městem, které má velmi blízko k našim nejmenším. Pohádky Václava Čtvrtka provází dětstvím již několik generací. Navštivte se svými dětmi Rumcajsovu ševcovnu, která je v domku u Valdické brány, nebo Muzeum hry a interaktivní galerii Rumcajsův svět Radka Pilaře.

V nejbližším okolí Jičína jsou oblíbeným turistickým cílem např.: kavárna v letohrádku Valdštejnská lodžie 5km, či vrch Čeřovka 3,5km s vyhlídkovou věží Milohlídka, nebo čedičový vrch Zebín 5km se zvoničkou ze 14.století.

Valdštejnská lipová alej 5km spojuje město Jičín s Valdštejnskou lodžií, jde o nejstarší dochovanou alej v České republice a lemuje ji téměř 1 000 nádherných stromů ve čtyřech řadách v délce téměř dvou kilometrů.

Zříceniny hradu Brada 2km, doloženého v polovině 13. století a zpustlého již ve století 15., dnes připomínají jen nepatrné zbytky zdiva na vrchu nad vsí. Pod zříceninou naleznete Rumcajsovu jeskyni, kde děti píší vzkazy a kreslí obrázky. V těsné blízkosti 1km leží Přivýšina, což je nejvyšší bod Prachovské pahorkatiny se skalní vyhlídkou. Každopádně jde o krásnou kratší pěší procházku v přímém okolí penzionu, kterou zvládnou i méně fyzicky aktivní návštěvníci.

Z hradu Veliš 9km se zachovaly jen nepatrné zbytky zdiva, i tak stojí návštěva tohoto vrchu se stejným názvem za to. Při jeho úpatí můžete nahlédnout do hrobky hraběte Šlika.

Historické jádro města Železnice 8km je městskou památkovou zónou. Naleznete zde Vlastivědné muzeum a kostel sv.Jiljí. Jednou z významných událostí Železnice je bitva u Jičína – jedna z bitev prusko-rakouské války roku 1866. Bitvě u Jičína je věnována naučná stezka, která začíná v Jičíně a prochází všechna významná místa této události.

nahoru